DIALÓGUS ALAPITVÁNY
DIALÓGOK SEGITENEK
A Dialógus Alapítvány célja az, hogy részt vegyen a fontos társadalmi kérdések valódi párbeszédének fejlesztésében, amelyek mindannyiunkat érintenek.
Ugyanazt szeretnénk tevékenységeinkkel elérni, hogy elősegítsük a véleményalkotást.
Fórumok
Magunk szeretnénk fórumokat létrehozni különböző vélemények kutatására és összehasonlítására.
Vitatható
Magunk szeretnénk, hogy vitatható személyiségek is részt vegyenek közösségeink jövőjének alakításában.
Párbeszédek
Magas színvonalú párbeszédet szeretnénk folytatni, és valós válaszokat kapni valódi kérdésekre.
Vélemenyek
Érdekel minket mások véleménye az ellenségeskedés elkerülése érdekében.
DIALOGUS ALAPITVÁNY
01
Meggyőződésünk
…hogy a civilizált társadalmi párbeszédek és viták elősegítik a közösségek fejlődését.
Alapítványunk sok izgalmas téma kínál.
- rendezvények
- viták
- támogatás
- formálás
- beszélgetések
- párbeszédek
- lehetőségek
- válaszok
- hálózatok
- közösségek
A változás gyorsan közeledik felénk
Élünk egy történelmi korszakban, amelyben az egymást követő generációk életkörülményei előre nem látott módon változnak. Az emberi tudás terjeszkedésével egyre jobban megértjük a körülöttünk lévő világot, azonban az egyéni tudásunk egyre inkább korlátozódik bizonyos területek részleteire, és nem a nagy egészre. Általános tapasztalat, hogy hagyományos, valódi közösségek felbomlanak, és csak egy fragmentált társadalom vagy virtuális közösségek váltják fel azokat.
Ugyanakkor egyre inkább gyorsan érkező és felszínes hírekre támaszkodunk, ami azt jelenti, hogy nincs lehetőségünk igazán mélyrehatóan foglalkozni egy témával. Mindennapos tapasztalat, hogy a körülöttünk lévő világban ellentmondásos (gyakran hamis) hírek és vélemények jelennek meg, ami rendkívül nehézzé teszi, hogy megalapozott véleményt alakítsunk bizonyos témákról.
A humán természet alapvető vonásai azonban változatlanok maradnak, ezért továbbra is stabil támpontokra van szükségünk. Talán fontosabb, mint valaha, hogy megtaláljuk a párbeszéd lehetőségét egymással. A globális ellenségeskedés elkerülése érdekében ismernünk kell a másik véleményét. Fórumokat kell teremtenünk a viták számára. Talán ma nagyobb felelősség hárul közszereplőkre annak biztosításában, hogy a társadalmunk működése a tömegek számára érthető legyen, és hogy az állampolgárok hangjának a lehető legnagyobb befolyása legyen a döntéshozatali folyamatokban közösségeinkben.
A mi vagyunk
Örömmel látjuk, hogy érdeklődik irántunk és munkánk iránt. Olvassa el itt indítékainkat, valamint azt, hogy miért szeretnénk előre vinni a Dialógus Alapítványt.
GAAL GERGELY
ISTVÁN BÁLVÁNYKÖVÍ
NAGY DÉNES ANDRÁS
ANDRÁS DIZSERI
LÉPÉS 01
Mi
Összekapcsolunk
Az nagyon fontos, hogy a különböző emberek a társadalmunkban termékeny vitában és értékes cserében részesüljenek.
LÉPÉS 02
Mi
Szervezünk
Rendezvényeket szervezünk és izgalmas, értékes beszélgetéseket ösztönözünk a résztvevők és a látogatók között.
LÉPÉS 03
Mi
Megbeszéljük
Szeretnénk, ha az egyének is kifejezhetnék véleményüket, és minden társadalmi szinten meghallgatást találnának.
KAPCSOLATTEREMTÖ CSAPAT
Kérem, lépjen velünk kapcsolatba és indítsunk párbeszédet. Rendezvényeinken személyesen találkozhat velünk és bármikor felteheti nekünk kérdéseit. Minden korosztályt szívesen várunk és örömmel fogadjuk Önöket.
Gaal Gergely, Bálvanykövi István, Dénes Nagy András, Dizseri András
Csapattagok száma
DIALOGUS ALAPITVÁNY
02
A Dialog Alapítvány azért dolgozik
…hogy a párbeszéd nyitott, konstruktív és inkluzív módon folyjon, hogy minden hang meghallható legyen. Azt valljuk, hogy minden egyes ember hozzájárulhat azzal, hogy elkötelezett és részt vesz a vitákban annak érdekében, hogy jobban megértsük a szembejövő problémákat és kihívásokat.
kilátások
A fontos nem csupán az, hogy kommunikálunk egymással és megosztjuk véleményeinket, hanem az is, hogy igyekszünk kibővíteni perspektíváinkat és túllépni a saját korlátainkon. A mai rohanó világunkban, ahol mindenki folyamatosan elfoglalt, nehéz időt találni a reflektálásra és introspekcióra. Azonban szükséges, hogy időt szánjunk saját meggyőződéseink és előítéleteink megfontolására, és tudatában legyünk annak, hogy ezek milyen hatással vannak a körülöttünk lévő világ észlelésére.
aspektusok
A párbeszéd fontos szempontja ezért az empátia és a más álláspontok megértésének képessége. Egyszerű azonban egy buborékban élni, ahol csak azokkal az emberekkel veszünk körül magunkat, akik egyetértünk velünk. Azonban meg kell tanulnunk tisztelni mások nézeteit, és igyekszünk megérteni az ő perspektíváikat, hogy konstruktív vita legyen belőle.
megértés
A párbeszéd és a nyitott viták jelentősége egyre fontosabbá válik a jelenlegi társadalmunkban. Sok probléma, amelyek közösségeinket érintik, összetettek és hatékony megoldások megtalálásához minden érintett közös megértése és együttműködése szükséges. Nyitott viták és párbeszédek nélkül fennáll a veszélye annak, hogy fontos szempontokat figyelmen kívül hagynak, vagy hogy döntések hamis előfeltevéseken vagy hiányos információkon alapulnak.
beszéljünk!
DIALÓGUS ALAPITVÁNY
Itt található az impresszumunk
GAAL GERGELY
Alapító
Gergely Gaal vagyok. A politika világából érkezem. A KDNP-nél már sok projektet megvalósítottam hazánkért. Szenvedélyem a zene, és 1999-ben még egy CD-t is piacra dobtam, amelyben Orbán Viktor hangja is megtalálható. Ezzel a alapítvánnyal egy újabb álmom vált valóra, és segíthetem az országom növekedését és fejlődését.
István Bálvanyköví
Kuratórium elnöke
Nemzetben gondolkodó patrióta polgárnak vallom magam. Nagycsaládos apaként, kereszténydemokrata vezetőként a hétköznapjaim majd minden pillanata szembesít azzal, hogy a kölcsönös megértésen alapuló párbeszéd elengedhetetlen, legyen szó akár a családról, akár az munkáról, akár a közélet világáról. Az emberek közötti konstruktív, építő párbeszédben hiszek, mely hidat képez a különböző vélemények, látásmódok, eszmék között és egyben biztonságos közege a szabad és egymás tiszteletén alapuló véleményformálásnak.
Nagy Dénes András
Nemzetközi kapcsolatokért felelős kuratóriumi tag
A kezdetektől Magyarország nemzetközi kapcsolatainak a megerősítéséről szól az életem. Az életemnek több mint a felét külföldön éltem le: szó szerint pólyás gyerekkorom óta igyekszem építeni a magyarság nemzetközi jó megítélését. Ennek a küldetésnek szerves része, hogy amikor álhírek terjednek a hazánkról, akkor vallom, hogy úgy járunk el helyesen ha a felmerülő tévképzeteket a kölcsönös tisztelet talaján alapuló, kulturált vita keretében simítjuk el. Hazatérvén az iskolai tanulmányaim idejére, már középiskolás koromban is elkötelezett voltam a magasröptű nemzetközi viták iránt, ezért is szerveztem többedmagammal az általam társalapított “Nemzetközi Kör” keretében nagyköveti szintű vitákat. Egyetemistaként, Nyugat-Európában tanulva igyekeztem hozzájárulni ahhoz, hogy legyen az Európai Uniónk polgárságának nagyobb beleszólása az uniós szintű döntéshozatali folyamatokba: a “Talos” nevezetű kezdeményezésünket az Európai Ifjúsági Nagy Károly-díj Magyar Nemzeti Győztes címével ismerték el. A szakmai pályafutásom tekintetében szolgáltam már közszolgaként, kormánytisztviselőként, sikeres európai polgári kezdeményezést elősegítő tanácsadóként, kutatóként, és egyetemi emberként. Ami összeköti ezeket a tevékenységeket: mindig törekedtem arra, hogy a magyarság jó hírnevét öregbítő vitákat gerjesszek. A Dialógus Alapítvány szerepét a nemzetközi térben két szempontból tartom fontosnak. Belülről, egyrészt szükség van arra, hogy Magyarországon legyen értékelvű párbeszéd a nemzetközi térben betöltött helyünkről, a szerepünkről a Kárpát-Medencében, Közép-Európában és a tágabb Európai Uniónkban valamint a nagyvilágban. Kívülről, másrészt fontos, hogy kiegyensúlyozott dialógust alakítsunk ki azokkal a külföldiekkel, akik érdeklődnek Magyarország iránt, hogy megismertessük velük a magyar álláspontot a 21. századot meghatározó kérdesek kapcsán. Alapelvem, hogy az érvek és ellenérvek tárházában minden előremutató gondolatnak szabad teret kell biztosítani.
Norbert PÉTER
Marketing
Számomra az ötletek és vélemények konstruktív megosztása nagyon fontos. A párbeszédek nélkülözhetetlenek. A kommunikáció és az információcsere mindig szükséges. A kommunikációnak mindkét fél részéről pozitívnak kell lennie ahhoz, hogy megvitassuk és kezeljük a tényeket. Az ilyen párbeszédek eredményeit alaposan fel kell dolgozni, és terjeszteni kell. Itt látom a szerepemet az alapítványunknál. Szakmai szempontból nem tehetek mást, mint hogy feldolgozzam az eredményeket és a pozitív aspektusokat, és ezeket nyilvánosságra hozzam a jobb együttélés érdekében.
András Dizseri
Kommunikáció
,,Az életben nem az a tragédia, ha nem éred el a céljaidat, hanem ha nincsenek céljaid” Szerencsés ember vagyok, mert eddig döntően olyan munkákban vehettem részt, ahol aktívan dolgozhattam a legfontosabb célomért: az értékőrzésért. Legyen az a különböző országos médiumokban betöltött szerkesztői és műsorvezetői, vagy a lakóhelyemen végzett közösségi munka. Napjainkban, amikor a legalapvetőbb értékeket érik folyamatos támadások, minden korábbinál fontosabb a kiállás ezek védelme érdekében. Hiszek abban, hogy az Alapítvány által folytatott dialógusok is hozzájárulnak ahhoz, hogy az egyetemes értékek mentén egy közös gondolkodás által szolgálhassuk nemzetünket.
IMPRESSZUM
DIALÓGUS ALAPITVÁNY
Weboldal üzemeltetője: Dialógus Alapítvány
Cím: 2083 Solymár, Pipacs u. 21. Magyarország
Kapcsolat: E-mail: info@dialogusalapitvany.hu
Telefon: +36 30 7374405
Képviselő: Bálványkövi István
Cím: 2000 Szentendre, Villasor köz 7.
Cégbejegyzés: Bejegyezve a Cégjegyzékbe Cégbíróság: Budapest Környéki Törvényszék Cégjegyzékszám: 13-01-0004336
Adószám: Adószám az általános forgalmi adóról szóló törvény 27/A.
§-a alapján: 19348759-1-13 – A tartalomért felelős személy a 55. § (2)
RStV szerint: Bálványkövi István Cím: 2000 Szentendre, Villasor köz 7.